Zvuková procházka v okolí DUMB

20. 4.  17.00  Dům umění města Brna

Centrum nových médií – Vašulka Kitchen Brno, sídlící v prostorách Domu umění, si připravilo zvukovou procházku po okolí Malinovského náměstí, v bezprostřední blízkosti budovy Domu umění města Brna.

Jak vypadá panorama města Brna v obrazech víme, ale co se stane, když si člověk představí město utvořené ze zvuků? Prozkoumáme urbánní a frekventované okolí Malinovského náměstí, ulici Koliště a jiné dopravní uzly, projdeme se v parku. Je možné zaslechnout, jak si socha Dívky od Sylvy Lacinové češe vlasy?

Začneme krátkým uvedením a představením tvorby Lloyda Dunna, který se zvukovými nahrávkami zabývá - projedeme jeho výstavu Hypnagogické cykly ve Vašulka Kitchen Brno (18/4–9/7/2023). Potom se vydáme prozkoumávat zvukové okolí Domu umění města Brna prostřednictvím terénních nahrávek.

Terénní nahrávky budou zároveň instalovány v okolí DUMB po celý duben. Stačí si na pokladně vyzvednout kartu s mapou a doplňujícími úkoly. Tu bude návštěvník následovat, a bude tak moci objevit zvukové panorama okolí jak v dopoledních hodinách, tak v těch večerních. Jak se večerní zvukové panorama města liší od toho ranního?

Všechny informace k programu budou také na webu Vašulka Kitchen Brno: vasulkakitchen.org.
Foto: VKB