Dernisáž / Klára Fantová & Lucie Cimburková

21. 4.  19.00  Cejla

Tiny little seashell in the pocket of your blue shirt
Klára Fantová & Lucie Cimburková
5.4. - 23.4. 2023
21.4. dernisáž výstavy od 19 h

Kláru a Lucii kromě celoživotního přátelství spojuje i jejich nadšení pro tvorbu. Obě se aktivně věnují prostorové tvorbě s divadelními prvky. Klára pomocí vizuálního i psaného story-tellingu a atmosférických instalací. Lucie ve své tvorbě rozvíjí jak práci s divákem, tak se samotným prostorem pomocí imerzivních prvků či gamifikace. Propojením kreativních metod Kláry a Lucie vznikla současná výstava Tiny little seashell in the pocket of your blue shirt, ve které zkoumají možnosti vyprávění příběhu skrze útržky společných vzpomínek na nezapomenutelné léto jejich života. Srdečně vás zvou k ponoření se do příběhu a k probádání vlastních vzpomínek, které si chcete uchovat na vždy.

Prostor, který Klára s Lucií vytvořily, zve k nahlédnutí, k prožití i ke sdílení. Autorky pracují s imerzí jako s médiem a s pocitem jako výtvarným materiálem, skrz který vypráví jeden ze svých příběhů. Návštěvníci se budou moci ponořit do osobní vzpomínky autorek, prožít její jednotlivé fragmenty na vlastní kůži a současně oživit své vlastní časem poztrácené zážitky.

V pátek 21.4. od 19 h proběhne dernisáž v rámci níž budete moci výstavu navštívit i s hudebním doprovodem a drobným občerstvením.