Komentovaná prohlídka Bílého domu / Brno Architektonický Manuál

22. 4.  15.00  Bílý dům

Bílý dům v Brně od arch. Miroslava Spurného představuje jednu z posledních architektonických památek 2. pol. 20 století s přímou návazností na historické centrum města. Původní sídlo Městského výboru KSČ a Domu politické výchovy, dnes tzv. Bílý dům, byl postaven v letech 1974–76 a dnes se v něm nachází řada funkcí od dětské polikliniky, laboratorní základní školy až po kavárnu. Sál Břetislava Bakaly s kapacitou 300 míst je dnes nefunkční a veřejnosti uzavřen. Přestože jde o unikátní stavbu pozdní moderny, hrozila jí demolice a její budoucnost je stále v ohrožení.
Bílým domem vás provede historička architektury a kurátorka Šárka Svobodová, zabývající se dlouhodobě poválečnou architekturou, a architektka Eva Truncová. Společně projdeme celý dům od suterénu, přes foyer až na střešní terasu, kde můžeme sledovat modernistické principy navrhování a zároveň upozornit na to, proč je Bílý dům hodnotnou architektonicko-kulturní památkou.
Sraz je venku před hlavním vstupem do polikliniky u sochy Mima. Kapacita je omezena na 35 osob. Vstupné na komentovanou prohlídku je 100,-.

https://www.smsticket.cz/mista/4926-bily-dum-brno
Kontaktní email: bam@dum-umeni.cz